Wiersze o miłości smutnej i szczęśliwej

Okazywanie miłości ma wielkie znaczenie w każdym związku. Pięknym pomysłem do podsycania i okazywania uczuć w związku jest poezja miłosna. Wiersze od lat pisali wielcy pisarze, ich dzieła są wykorzystywane do okazywania miłości także dziś. Najbardziej poszukiwane są oryginalne wiersze, pisane przez amatorów, nieznane szerszej publiczności.

Kartki z życzeniami i wierszami są najpopularniejszą formą sprawiania radości bliskim, nie tylko w Święto Zakochanych, ale także bez większych okazji. Wiersz miłosny przede wszystkim powinien płynąć prosto z serca. Nie chodzi o to żeby się rymował i „klepał” oczywiste wyrażenie, tylko żeby wyrażał nasze szczere uczucia.

Wiemy, że wszystko co przeżyliśmy będąc w stanie zakochania zapisuje się na długo w pamięci. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, aby niespodzianki dla ukochanej osoby były ciekawe, piękne i oryginalne.  Tylko od nas samych zależy czy wykorzystamy wszystkie możliwe okazje, których przecież nie brakuje, do sprawienia radości ukochanej osobie.

Zabawa słowami i wysyłanie wyjątkowych wierszy często znaczy więcej niż wyszukane i kosztowne prezenty. Sprawianie radości nic nie kosztuje, tak naprawdę trzeba tylko mieć pomysł i chęć. Pięknie wyznane uczucie może mieć oprawę poetycką i niezwykle wysublimowaną, wystarczy nieco pomysłowości i literackiego zacięcia. Można wykorzystać do tego celu czyjąś poezję lub spróbować napisać wiersz samemu.