Własnoręczne prezenty na walentynki

Chyba prawie każdy lubi dostawać prezenty, a Walentynki są wspaniała okazją, by obdarować ukochaną osobę miłym drobiazgiem. Jest to o tyle przyjemniejsze, że zakochani zazwyczaj znają nawzajem swoje upodobania, co zdecydowanie zwiększa szansę zakupu upominku, który spodoba się drugiej połowie.

Pomysłów jest bardzo wiele i uzależnione są one od indywidualnych potrzeb. Prezent z okazji walentynek musi być prezentem z wyznaniem uczuć. Najczęściej wybieramy kartki okolicznościowe z wyznaniem miłosnym. Dla bardziej zabieganych podstawową czynnością prezentową w dniu zakochanych jest po prostu sms z życzeniami.

Jeśli już wysyłamy smsa z okazji walentynek, postarajmy się, aby w treści widniały piękne słowa zaczerpnięte z aforyzmów i cytatów. Prezentem uniwersalnym są na pewno słodkości, wszyscy je lubią i można je zjeść w miłym towarzystwie we dwoje. W zależności od wieku prezenty mają różny wymiar. Młodsi koncentrują się na czymś symbolicznym, takim jak np. pluszakami, kubki z nadrukiem, poduszki miłosne lub po prostu miłosne pocztówki, zwykle zawierające krótszy lub dłuższy miłosny wiersz. Starsi w Dzień zakochanych organizują romantyczne kolacje w restauracji, kino, teatr lub zakup płyty z ulubioną muzyką swojej drugiej połówki.

Fajnym pomysłem na prezent z zabarwieniem żartobliwym są koszulki ze śmiesznymi nadrukami lub żartobliwa bielizna z dodatkami. Wszystko zależy od tego, jaki charakter mają zakochani, dla jednych zabawna bielizna będzie czymś wspaniałym dla innych dość obraźliwym. Jeśli związek trwa krótko i nie zdążyliśmy poznać dobrze drugiej połowy, warto wybierać prezenty wymowne, ale dość neutralne. W przypadku długoletnich związków, możliwości jest bardzo wiele wystarczy poszukać inspiracji w Internecie.